منابع کنکور سراسری

منابع کنکور سراسری

یکی از با اهمیت ترین گام ها در کنکور سراسری و موفقیت در آن انتخاب درست و هوشمندانه منابعی است که برای مطالعه انتخاب می کنید. این اهمیت آنقدر زیاد است که اگر مقایسه ای بین دو داوطلب که یکی منابع خوبی انتخاب کرده و دیگری منابع مناسبی را برای مطالعه انتخاب نکرده است داشته باشیم متوجه می شویم داوطلبی که منابع انتخابی هوشمندانه تری دارد با تلاشی کمتر به موفقیتی چشم گیر تر خواهد رسید. این مهم باعث شد تا به بررسی منابع کنکور سراسری در هر پنج گروه آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان بپردازیم.

منابع کنکور سراسری شامل دو بخش است که یکی کتاب های درسی و دیگری کتاب های کمک آموزشی است. سازمان سنجش آموزش کشور برای کتاب های درسی به دلیل تغییراتی که دارند، هر ساله برای متقاضیان کنکور همان سال، سال چاپ مربوط به آن را معرفی میکند. اما انتخاب کتب کمک آموزشی با توجه به تنوعی که دارند کار نسبتا مشکلی است و ما شما را در انتخاب منابع کارامد راهنمایی خواهیم کرد.

منابع کنکور سراسری
یکی از نکات مهم در برنامه ریزی کنکور سراسری جهت موفقیت، مطالعه بهترین منابع کمک درسی است که متقاضیان پس از بررسی و مطالعه این منابع مشخص می توانند آمادگی لازم برای حضور در جلسه آزمون را کسب نموده و با سایر داوطلبان به رقابت بپردازند. 

امسال هم مانند سال گذشتهدو آزمون مجزا برای متقاضیان هر یک از 5 گروه آزمایشی کنکور سراسری ( ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان) برگزار خواهد شد و داوطلبان می توانند نظام آموزشی امتحانی خود را به دلخواه انتخاب و سوالات آن را پاسخ دهند.

منابع کنکور سراسری ریاضی 1401

اگر متقاضی شرکت در کنکور ریاضی ۱۴۰۱ هستید، به خوبی می دانید که در برنامه ریزی کنکور ریاضی حتما باید منابع کنکور سراسری ریاضی 1401 را تهیه نمایید. منابعی که برای گروه آزمایشی ریاضی در نظر گرفته شده به دو بخش منابع معرفی شده توسط سازمان سنجش آموزش کشور و دیگری کتب کمک آموزشی که به تسلط مباحث کتاب های آموزشی مخصوصا در دروسی مانند ریاضی و فیزیک که دارای ضرایب بالاتری هستند، کمک خواهد کرد.

متقاضیان گروه ریاضی بعد از مطالعه منابع کنکور ریاضی ۱۴۰۱ .و آشنایی با روش صحیح تست زدن در کنکور می توانند بازخورد مطلوبی از تلاش های خود دریافت کنند. فراموش نکنید تسلط بر دروسی که ضریب بالاتری دارند، می تواند به شما در قبولی رشته مورد علاقه تان کمک کند. برای دریافت منابع کنکور ریاضی 1401 بر روی لینک زیر کلیک کنید.

 

منابع کنکور سراسری تجربی 1401

متقاضیان کنکور سراسری تجربی، بیشترین آمار شرکت کنندگان را در بین گروه های آزمایشی به خود اختصاص داده اند و رقابتی جدی را پیش رو دارند. داوطلبان با مطالعه منابع کنکور سراسری تجربی می توانند با آمادگی بیشتری در جلسه آزمون کنکور سراسری شرکت کنند.

منابع کنکور ۱۴۰۱ تجربی شامل دروس اختصاصی و دروس عمومی است که توسط سازمان سنجش معرفی می گردد. با توجه به برگزاری کنکور سراسری بر اساس نظام جدید، تمامی داوطلبان این آزمون اعم از نظام قدیم و جدید می بایست این منابع را که بر پایه نظام جدید است، مطالعه نمایند.

 

با توجه به سنگین شدن رقابت در کنکور سراسری، افرادی که به دنبال تست و تمرین بیشتر هستند، علاوه بر مطالعه منابع کنکور تجربی لازم است تا از کتب کمک آموزشی نیز استفاده نمایند. سامانه مشاوره تحصیلی تلفنی هیوا، به منظور رفاه حال داوطلبان این منابع را جمع آوری و در اختیار داوطلبان قرار داده است. برای دریافت منابع کنکور تجربی بر روی لینک زیر کلیک کنید.

منابع کنکور سراسری انسانی 1401

شرکت کنندگان کنکور سراسری انسانی بیشترین منابع را باید مطالعه کنند. اگر متقاضی گروه انسانی در کنکور ۱۴۰۱ هستید، بایستی منابع کنکور سراسری انسانی 1401 را تهیه کرده و با برنامه دقیق مطالعه کنید. توجه داشته باشید که برای تمرین و تکرار نیاز به کتاب های کمک آموزشی مناسب دارید تا با کمک این منابع، مباحث ملکه ذهن تان شود.

منابع کنکور سراسری  1401

برای داوطلبان گروه انسانی دروسی مانند ادبیات و عربی از نقاط قوتشان می باشد که مرجع اصلی مطالعاتی آن ها نیز کتاب های درسی هستند. برای تسلط بیشتر بر روی مباحث کتب درسی و هم چنین تقویت پایه افرادی که در درک مبحثی دچار مشکل شدند، منابع کمک آموزشی و تستی بهترین راه حل می باشد.

برای اطلاع از بهترین کتاب های کمک آموزشی و منابع معرفی شده توسط سازمان سنجش آموزش کشور مطالعه مقاله زیر پیشنهاد می گردد. زیرا داوطلبان با در دست داشتن لیست این کتاب ها راحت تر می توانند آن ها را تهیه کرده و در راستای موفقیت در کنکور انسانی ۱۴۰۱ برنامه ریزی نمایند.

منابع کنکور سراسری هنر 1401

کنکور هنر جزو رشته های شناور در کنکور سراسری است به همین جهت تمامی داوطلبان می توانند در صورت علاقه به رشته های ارائه در گروه آزمایشی هنر، علاوه بر ثبت نام در یکی از رشته های اصلی (ریاضی، تجربی و انسانی) ، در کنکور سراسری هنر نیز ثبت نام نمایند.

 

نکته قابل تامل این است که برای کنکور هنر بر خلاف سایر گروه ها آزمایشی، انتشارات بسیاری اقدام به تالیف کتاب نمی کنند و حتی در تعدادی از انتشارات، چاپ جدیدی برای آزمایشی وجود ندارد. سامانه مشاوره تحصیلی هیوا به منظور رفاه حال داوطلبان با بررسی انتشارات مختلف و نظرسنجی از داوطلبان رتبه برتر سال های گذشته بهترین منابع کنکور هنر ۱۴۰۱ را معرفی کرده است. برای دریافت منابع کنکور هنر 1401 بر روی مقاله زیر کلیک نمایید.

منابع کنکور سراسری زبان 1401

کنکور زبان مانند کنکور هنر، گروه آزمایشی شناور محسوب می شود. این بدین معناست که هر یک از داوطلبان کنکور سراسری می توانند در کنار یکی از سه گروه آزمایشی اصلی ریاضی، تجربی و انسانی، در یک یا هر دو گروه آزمایشی زبان و هنر نیز شرکت نمایند.

 

مخاطبان کنکور زبان به دو دسته تقسیم می شوند. دسته اول که شرکت در کنکور سراسری زبان را به عنوان شانس دوم برای قبولی دانسته و در کنار این گروه آزمایشی در آزمون دیگری نیز شرکت کردند و دسته دوم که منحصرا قصد شرکت در کنکور زبان را دارند و به عبارت دیگر گروه آزمایشی اصلی آن ها کنکور زبان می باشد. اگر شما جزو گروه دوم هستید بهتره برای افزایش شانس قبولی خود منابع کنکور سراسری زبان را که در ادامه قرار داده شده است، مطاله نمایید.

 

 

 

دلیل بازگشت وجه