حل المسائل تحقیق در عملیات استاد مهرگان

حل المسائل تحقیق در عملیات استاد مهرگان

حل المسائل تحقیق در عملیات Operations research استاد مهرگان

تحقیق در عملیات معمولا در قالب عنواوینی چون علم مدیریت (Management Science)، روش های مقداری (Quantitative Methods)، تحلیل مقداری (Quantitative Analysis) و علم تصمیم گیری (Decision Science)نیز بیان می گردد.

عبارت تحقیق در عملیات معمولاً به صورت مخفف OR نوشته می‌شود. تحقیق در عملیات یک رویکرد علمی است که درصدد حل مسائل مدیریتی است و هدف آن کمک به مدیرات جهت تصمیم گیری بهتر است. تحقیق در عملیات بر مجموعه ای از فنون ریاضی تاکید دارد که یا در حوزه علم مدیریت توسعه یافته اند و یا از سایر رشته های علوم هماندد ریاضی، طبیعی، آمار و مهندسی اقتباس شده اند.. تحقیق در عملیات یکی از زیرشاخه‌های ریاضیات کاربردی است و جنبه‌های کاربردی آن در مهندسی صنایع نیز مورد توجه قرار می‌گیرد. ریاضیات کاربردی به متخصصان امکان می‌دهد تا جنبه‌های نظری تحقیق در عملیات را بررسی کرده و آن را گسترش دهند و توانایی ایجاد و توسعه تحقیق در عملیات را فراهم کنند.

باید به خاطر داشت که تحقیق در عملیات چیزی بیش از مجموعه ای از فنون ریاضی است. این علم نیز همانند سایر علوم با مسائل و مشکلات به طریق منطقی برخورد می کند. نگاه OR به مسائل مدیریتی یک نگاه سیستماتیک و منطقی است.

فهرست کتاب حل المسائل پژوهش عملیاتی Operations research  دکتر مهرگان :

  • فصل دوم : روش های ترسیمی
  • فصل سوم : روش سیمپلکس
  • فصل چهارم : تفسیر اقتصادی
  • فصل پنجم : مدل اقتصادی

 

نام درس: حل المسائل تحقیق در عملیات
استاد مربوطه: استاد مهرگان
سبک نوشتار: تایپی
تعداد صفحات: – صفحه
فرمت فایل: PDF
حجم -کیلوبایت
لینک دانلود مهندسی صنایع sanayeone

 

دلیل بازگشت وجه