سیستم مدیریت کیفیت ایزو ISO 9000:2015
آموزش

سیستم مدیریت کیفیت ایزو ISO 9000:2015 ترجمه سازمان ملی استاندارد ایران

استاندارد بین المللی سیستم مدیریت کیفیت ایزو ISO 9000:2015

استاندارد مبانی و واژگان سیستم مدیریت کیفیت ایزو ISO 9000:2015، توسط سازمان ملی استاندارد ایران، ترجمه و منتشر گردیده است.

این استاندارد مبانی سیستم های مدیریت کیفیت را تشریح نموده و تعاریف، واژگان و اصطلاحات مربوط به الزامات سیستم های مدیریت کیفیت همچون ISO 9001:2015 و همچنین الزامات خاص صنعت خودرو IATF 16949:2016 را توضیح می دهد.

 

هدف از تدوین و ارائه استاندارد ایزو ۹۰۰۰ ویرایش ۲۰۱۵

در متن استاندارد ایزو ۹۰۰۰ و در بند مقدمه، هدف از تدوین و ارائه استاندارد، به صورت زیر بیان گردیده است :

مقصود از این استاندارد، کمک به افراد و کاربران برای درک مفاهیم، اصول و واژگان اساسی مدیریت کیفیت است برای این که بتوانند در اجرای سیستم های مدیریت کیفیت به نحو اثربخش و کارا و بهره گیری از سایر استانداردهای سیستم مدیریت کیفیت اقدام نمایند.

استاندارد ایزو ۹۰۰۰ ویرایش ۲۰۱۵ یک سیستم مدیریت کیفیت را پیشنهاد می دهد که به خوبی

سیستم مدیریت کیفیت ایزو ISO 9000:2015

تعریف شده و مبتنی بر چهارچوبی است که مفاهیم اساسی، اصول، فرآیندها و منابع تعیین شده مرتبط با کیفیت را به منظور کمک به سازمان ها برای تحقق اهداف آن ها منسجم می کند.

اصول هفت گانه مدیریت کیفیت

اصول هفت گانه مدیریت کیفیت نیز شامل موارد زیر می باشند که در بند دوم، توضیح داده شده اند. لازم به ذکر است که در ویرایش قبلی استاندارد ایزو ۹۰۰۰ تعداد اصول مدیریت کیفیت، هشت مورد بود که در ویرایش جاری به هفت اصل کاهش یافته است.

  1. مشتری محوری
  2. رهبری
  3. مشارکت دادن کارکنان
  4. رویکرد فرآیند
  5. بهبود
  6. تصمیم گیری مبتنی بر شواهد
  7. مدیریت روابط
م درس: سیستم مدیریت کیفیت ایزو ISO 9000:2015
استاد مربوطه: سازمان ملی استاندارد ایران
سبک نوشتار: تایپی
تعداد صفحات: 90 صفحه
فرمت فایل: PDF
حجم 810 کیلوبایت
لینک دانلود مهندسی صنایع sanayeone
اشتراک گذاری
تصویر نویسنده
آرین حسینعلی میرزا

من آرین حسینعلی میرزا دانشجوی ارشد مهندسی صنایع گرایش مدیریت مهندسی این وب سایت را جهت توانمندسازی دانشجویان مهندسی صنایع در زمینه های علمی،آموزشی،پژوهشی و با آرزوی موفقیت شما در عرصه های مختلف راه اندازی کرده ام. سوابق من: فعالیت به مدت سه سال در سمت نماینده مدیریت مسئول پروژه ایزو 9001 و پروژه اشتهار به کیفیت و اهتمام به کیفیت. اقدام به تهیه مستندات و فرم های ISO 9001:2015. حضور به عنوان نماینده مدیریت در تعالی در جلسات. تهیه مستندات اشتهار به کیفیت (جایزه ملی کیفییت). حضور در دوره های آموزشی به شرح ذیل: کارگاه آموزشی نقشه راه مدیریت فرایندهای کسب و کار BPM دوره آموزشی CRM مدیریت ارتباط با مشتریان ایران آکادامی صدور در ۹-۱۳۹۸ گواهینامه از نمایندگی MPT اتریش آشنایی با مدل تعالی سازمانی (EFQM) ایران آکادامی صدور در ۱۰-۱۳۹۸ مهارت های 7 گانه ICDL نخبگان برتر ایران صدور در ۹-۱۳۹۸ دوره آموزشی تشریح الزامات و مستندسازی سیستم مدیریت یکپارچه IMS به همراه ممیزی داخلی ایران آکادامی سیستم مدیریت یکپارچه استانداردی است متشکل از سه استاندارد معروف ISO 9001:2015 ، ISO 14001:2015 و ISO 45001:2018 . این استاندارد متشکل از مجموعه الزاماتی است که سازمان ها برای بهبود عملکرد فرآیندها، بهبود مسائل زیست محیطی، رعایت و بهبود اصول ایمنی و شغلی و تبعیت از قوانین و مقررات می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.